Řadit od: nejnovější / nejstarší
Zobrazit stránku 1

autor: admin

vloženo: 27.10.2015 11:48:45

TJ Sokol Verneřice ve spolupráci s městem Hrob a ZŠ Hrob v rámci Mikroregionu Stropník pořádal v sobotu 24. října. florbalový turnaj pro žáky ZŠ. Turnaj zahájila nejmenší děvčata z tanečního oddílu p. Sýkorové. Úderem deváté hodiny proti sobě nastoupila čtyři družstva v místě TJ Sokol Verneřice. Po třech hodinách zápasu přišly vyřazovací boje, ze kterých si naši žáci z týmu Zš Hrob A (Baier Oskar, Göz Matyáš, Vinohradský Jan, Kraus Josef) odnesli vítězný pohár. Hned za nimi skončili oba týmy DDM Osek (2. místo – Osek B, 3. místo – Osek A). Oskar Baier vyhrál cenu za nejlepšího střelce turnaje – 20 gólů. Všechny hráče čekaly hodnotné ceny a občerstvení. Závěrem podívané byla exhibice pořadatelů, kteří se utkali se všemi družstvy. Poděkování patří pořadatelům i všem sportovcům, kteří se účastnili.

vloženo: 09.12.2014 09:22:07

1. Ročník turnaje k výročí založení TJ Sokol Verneřice

Dobrý den. Pohledem mým, tedy pohledem rozhodčího bych Vám rád přiblížil průběh konání 1. ročníku florbalového turnaje k výročí založení TJ Sokol Verneřice.

Samotný začátek turnaje byl bohužel ovlivněn zraněním několika přihlášených soutěžících. Těmto samozřejmě přejeme brzké uzdravení a třeba při nějaké další akci, je samozřejmě rádi uvítáme. Kolem 13. hodiny se začaly do naší tělocvičny postupně scházet děti ze ZŠ, na kterých bylo již od samotného začátku cítit velké zapálení do tohoto turnaje, který jsme pro ně společně s paní Ředitelkou Školy paní Krížovou a pány učiteli Živnůstkou a Ptáčkem připravili.

Lehce po plánovaném začátku v 13:18 jsme již začali s průběhem turnaje. Hned na úvod celého turnaje se utkaly týmy Slavoj proti Infernu. Poměrně dlouho se jednalo o bezgólový zápas, těsně před koncem prvního poločasu padly první dva góly těsně za sebou. Hlavně díky Hattricku Tomáše Bajana, tento zápas Slavoj vyhrál. Následoval celý program zápasů, kdy za zmínku určitě stojí tým Tygři složený půl na půl z chlapců a děvčat 5. třídy. Svůj první zápas proti Trio JAMADE (pozdějšímu vítězi základní skupiny) prohráli těsně 2:0, kdy jediným střelcem zápasu byl Matěj Ptáček. Hned další zápas přinesl střet týmů NO NAME a opět Tygrů, kteří v závěru zápasu dokázali srovnat a z tohoto zápasu vydolovat svůj první bod v turnaji. Inferno si dále s Akatsukami poradilo celkem bez problémů 7:0. V 12 kole došlo ke střetnutí týmů Slavoj a Trio JAMADE, jak se později ukázalo finalistů celého turnaje. Tento zápas se lépe povedlo začít týmu Slavoj, který dal krátce po začátku gól. Ovšem ke konci druhého poločasu dokázal Dennis Orgoník srovnat stav utkání. Nakonec se ukázalo, že tím přišla druhá remíza v turnaji.

Ve 13. kole turnaje se následně utkala družstva Akatsuky a Tygři. V tomto utkání byl po dlouhou dobu nerozhodný stav, kdy nejmladší účastníci turnaje (Tygři) se dlouho bránili útokům týmu Akatsuky, po poločase stále drželi bezgólový stav celého utkání. Zhruba ve 3. minutě 2. Poločasu se poté povedlo skórovat Elišce Brabcové a dostala tak svůj tým do vedení! Tým Akatsuk se samozřejmě nevzdával a snažil se s nepříznivým stavem něco provést. Po jedno z útoků dvojice Kuklík, Němec se k míčku dostala Kateřina Kočová a z protiútoku skórovala 0:2!

Po konci základní části jsme po sečtení výsledků získali následující pořadí týmů: 1. Trio JAMADE (pouze o skore před 2.), 2. Slavoj, 3. Inferno, 4. NO NAME (o skore před 5. týmem (Tygři) a na 6. místě se umístil tým Akatsuky.

První místo po základní části (pouze o skore před 2. týmem turnaje) v turnaji obsadil tým Trio JAMADE, který si jako trenéra vybral obránce Vervy Litvínov Filipa Pavlíka, na druhém místě se umístil tým Slavoj a do posledního zápasu v turnaji si za trenéra vybrali útočníka Pavla Písaříka, na třetím místě potom byl tým Inferno, které do posledního utkání na turnaji vedl Marek Baránek a na 4. místě se umístil tým NO NAME, které později vedl bek Litvínova Tomáš Pavelka.  Těsně za postupovými pozicemi zůstal tým nejmladších účastníků turnaje (Tygři) a na 6. místě potom tým Akatsuky. Po tomto rozdělení trenérů do finále a boje o 3. Místo se tedy sehrála 2 semifinálová utkání, ze kterých po pěkných bojích postoupili do finále tým Trio JAMADE a Slavoj. O celkové 3. Místo v turnaji později svedli boj týmy NO NAME a Inferno.

Po odehrání obou zápasů semifinále poté již došlo k příjezdu hokejistů A-týmu extraligového klubu HC Verva Litvínov. S těmito hokejisty jsme si nejdříve prohlídli výstavu odznaků a různých materiálů v útrobách restaurace Sokolovna. Poté se již hokejisté přemístili do stánku připraveného pro jejich autogramiádu, kde se jali plnit prosby všech zájemců o jejich podpisy. A že zájem byl vskutku velký! Celou autogramiádu následovalo vystoupení oddílu tanců a celý program odhalení pamětní desky, po kterém jsme se přemístili zpět do tělocvičny, kde nás čekal boj o 3. místo v turnaji a samozřejmě finále celého turnaje.

Hráči se připojili ke svým týmům dle rozdělení před zahájením semifinálových soubojů a začali udělovat rady svým momentálním svěřencům.

Jako první se do akce pustily týmy Inferno a NO NAME. Tým Inferno vedený Markem Baránkem do boje o třetí místo nastoupil ve složení Tomáš Svojtka, Tomáš Makovička, Zuzana Nedbálková, Natálie Kozáková a Marek Hájek. V boji o celkové 3. místo se jim postavil tým NO NAME, kdy do boje mohl Tomáš Pavelka počítat se službami svěřenců Matyáše Göze, Jana Vinohradského, Tadeáše Studničky, Josefa Krause a Michala Pribilince.

Tyto zápasy se hrály již na 2x10 minut, kdy do té doby byly zápasy hrány „pouze“ 2x4 minuty. V tomto zápase byl dlouho nerozhodný stav 0:0. Tento nerozhodný stav vydržel též po chybě obrany týmu Inferno, kdy byl nařízen trestný úder na prázdnou branku. Střílejícímu se ovšem gólu dosáhnout nepovedlo a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu. Cca v 6. minutě proměnil svou šanci hráč týmu NO NAME Tomáš Svojtka, který možná využil nějaké rady od trenéra Tomáše Pavelky. Následovala výměna hráčů v poli od trenéra Marka Baránka, který na plochu poslal Josefa Krause a Michala Pribilince. Těmto se povedlo ještě do poločasu vyrovnat zásluhou střelce Josefa Krause stav. Po radách udělených hráčům trenéry začala druhá půle zápasu, jak se zdá, lépe si rady svého trenéra vzali k srdci svěřenci Marka Baránka z týmu Inferno, kterým se podařilo vsítit gól. Následovala pasáž hry ve znamení útoků hráčů NO NAME a zároveň dobré obrany hráčů Inferna. Po jednom z těchto útoků dotahujícího družstva vyrazila k protiútoku dvojice Kraus Vinohradský a prvnímu jmenovanému se podařilo vsítit 3. gól svého týmu. Jak se ukázalo, trenér předal svým svěřencům dostatek defenzivních zkušeností a tento stav již vydržel do konce utkání a představil nám tím také prvního medailového účastníka turnaje tým Inferno, který získal 3. umístění v turnaji.

Po krátké pauze a radách udělených finálovým týmům již nadcházel souboj dvou nejlepších týmů středečního odpoledne. Filip Pavlík do finále přivedl svůj tým Trio JAMADE ve složení Jaroslav Panzner, Matěj Ptáček a Dennis Orgoník. V cestě za vítězstvím v turnaji se jim do cesty postavil tým Slavoj pod vedení útočníka Pavla Písaříka ve složení Tomáš Bajan, Oskar Baier, Tomáš Linhart a Hana Šejblová.

Krátce po začátku finále se povedlo vstřelit gól Matěji Ptáčkovi a zařídil tak svému týmu průběžné vedení 1:0. Další průběh přinesl velice vyrovnaný souboj, kdy chvíli měl převahu Slavoj a chvíli Trio JAMADE. Svěřencům Pavla Písaříka (Slavoj) se poté podařilo srovnat stav zásluhou Oskara Baiera. Po chvíli se ovšem povedlo Dennisovi Orgoníkovi pomoci svému týmu odskočit svému soupeři opět o gól a stav byl 2:1. Těsně před koncem prvního poločasu se ovšem povedlo Oskaru Baierovi opět srovnat stav a po prvním poločase tak byl stav finálového střetnutí 2:2.

Po krátkém oddechu věnovaném taktéž udílení rad od přítomných hokejistů jsme přistoupili k druhé části tohoto finálového střetu. Zhruba po dvou minutách opatrné hry se povedlo opět Dennisovi Orgoníkovi změnit stav na 3:2. Následovala hlavně v obraně založená hra tohoto týmů, kdy vyčkávali hlavně na protiútoky, byla to snad rada člena defenzivy extraligového Litvínova Filipa Pavlíka? Své rady předal svěřencům zřejmě též útočník Pavel Písařík, protože po dalších dvou minutách bylo opět vyrovnáno zásluhou Tomáše Bajana srovnat stav utkání. Krátce poté přidal další gól Oskar Baier a završil tak hattrick a poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení 3:4! Následovaly po krátkém časovém úseku další 2 góly z hole Tomáše Bajana, kterému se tak také podařilo dát v utkání hattrick 3:6. Ke konci zápasu již bylo vidět u týmu Trio JADAME, že hráčům docházejí síly, možná též odhodlání, ke konečné snaze o zvrácení výsledku. Asi půl minuty před koncem upravil konečný stav finále svým 4. gólem v utkání Tomáš Bajan. Bylo tedy rozhodnuto i o rozdělení 1. a 2. pozice v celkovém pořadí turnaje.

Před vyhlášením výsledků celého turnaje si stihli hokejisté s dětmi zahrát ještě krátce po projeveném zájmu proti dětem. Nejen za toto jim patří velké DÍK!

Na konci výjimečného dne bylo na řadě již jen vyhlášení vítězů. Nejdříve však obdrželi všechny děti diplom za účast na turnaji podepsaný všemi zúčastněnými hokejisty, následovalo vyhlášení nejlepšího střelce turnaje, bronzového, stříbrného a zlatého týmu turnaje, včetně předání pohárů a cen.

Pevně věřím, že všem dětem zůstanou z tohoto dne pěkné vzpomínky a též že by to nemuselo být naposledy, co jsme v naší tělocvičně připravili takovouto akci pro děti z našeho města Hrob.